Referat fra styremøte 23. oktober

Møtet ble avholdt i Bytingstua, Drøbak kino.

Tilstede: Tom Rolf Ingebretson, Trygve Nyland Jensen, Kari Skodvin, Halvor Hoxrud og Bjørn Ruistuen.

1. Tom ga oss en oppdatering på årets deltakelse i NM. 6 medlemmer sendte inn til sammen 50 bilder.

2. Fra 2015 innfører klubben ærestittelen «Årets fotograf», som tilfaller det medlemmet som i løpet av året har skaffet seg høyest score på månedens bilde-konkurranser. Samtidig innføres poeng fra 1-6. plass.

3. Jubileumsutstillingen 9. juli – 9. august i Varmbadet. Utvelgelseskomiteen: Nils Johan Føyn, Tore Johan Birkeland og Bjørn Aaslie. Jubileumsutstillingen koordineres av Trygve Nyland Jensen.

5. Medlemsutstillingen i Drøbak kino desember 2014 – januar 2015. Det er sendt inn til sammen 46 bilder fra 16 deltakere. Utsatt innleveringsfrist til søndag 26. oktober. Ett bilde fra hvert medlem vil bli plukket ut av en jury. Fritt motiv. De innsendte bildene vil også bli juryert av Harstad Fotoklubbs medlemmer.

6. Det kommer stadig nye medlemmer til klubben, og det er veldig stas. Styret ser behovet for å lage en «velkomstpakke» med informasjon til disse nye medlemmene. Ansvarlig for å lage denne pakken og sende ut til nye medlemmmer løpende er Kari Skodvin.

7. Klubbens nyeste tiltak på Facebook, Drøbak Fotoklubbs bildeevalueringsside, er lansert og de første bildene har fått sin vurdering. Denne siden er en lukket side, kun for klubbens medlemmer og alle medlemmene skal ha fått invitasjon på e-post til å delta. Har du ikke fått invitasjon, send en e-post til bjorn.ruistuen@gmail.com.

8. Vi diskuterte fotoutflukter for 2015 og følgende forslag ble notert:

  • Oslo reptilpark
  • Täkern naturum, Sverige (1 overnatting)
  • Hornborgasjöen, Sverige
  • Bil- og/eller motocross-arrangement
  • Dovre
  • Besseggen
  • Krakow (weekend-tur, planlagt for høsten 2015).

Har du flere forslag til både dagsturer og turer med overnatting, send en mail til drobak.fotoklubb@gmail.com.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s